KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11119235
*
nr 1111 9235
Lambert Werner
(1900-1983), Sverige
Blandteknik, Lambert Werner (1900-1983), 53x75 ca
Lambert Werner, svensk målare och skulptör född i Stockholm år 1900, död 1983.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 maj 2017
kl 18:46:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/5 17:02:59
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lambert Werner
Lambert Werner, svensk målare och skulptör född i Stockholm år 1900, död 1983.
Läs mer om Lambert Werner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik lambert werner svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:12
*
Lambert Werner
Lambert Werner, svensk målare och skulptör född i Stockholm år 1900, död 1983.
Läs mer om Lambert Werner
nr 1111 9235
Lambert Werner
(1900-1983), Sverige
Blandteknik, Lambert Werner (1900-1983), 53x75 ca
Lambert Werner, svensk målare och skulptör född i Stockholm år 1900, död 1983.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 maj 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/5 17:02:59 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lambert Werner
Lambert Werner, svensk mÃ¥lare och skulptör född i Stockholm Ã¥r 1900, död 1983.Läs mer om Lambert Werner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik lambert werner svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:12



